Strona główna » WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY » kierunek: historia » O rekrutacji » Dlaczego warto studiować historię w Pułtusku
| A A A
polski english руссҝий
Czasopismo naukowe „Społeczeństwo i Polityka”

Sprawy studenckie
Pomoc materialna
Dom Studenta

Uczelnia przyjazna osobom niepełnosprawnym

Aktualności - ZOBACZ
   ▪ Konferencja „Od Teorii do Praktyki w Edukacji” »
   ▪ Udział AH w Pułtuskich Targach Powiatowych »
   ▪ Podziękowania od Ambasadora Bułgarii »
 
DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ HISTORIĘ W PUŁTUSKU

Gottfried Wolhelm Leibniz

Dlaczego historia?

„Głównym zadaniem dziejopisarstwa – podobnie jak poezji jest uczyć cnoty i mądrości przez pokazywanie przykładów”

Gottfried Wilhelm Leibniz

 

Georg Wilhelm Hegel


„Nawet zwykły przeciętny historyk, który sądzi i utrzymuje, że jego postawa życiowa jest czysto odbiorcza i idzie tylko za faktami nie jest w swym myśleniu bierny, lecz wnosi swe własne kategorie, poprzez które patrzy na to, co istnieje”

Georg Wilhelm Hegel
Ignacy Krasicki



„Mówią, że o umarłych albo dobrze należy mówić i pisać, albo nic. Gdyby się tego historycy trzymali nie znalibyśmy prawdy”

Ignacy Krasicki






 Dlaczego w Pułtusku?

POZIOM NAUCZANIA

Wydział Historyczny Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora zapewnia najwyższy poziom kształcenia. Doskonała kadra naukowa w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą Uczelni zapewniają idealne warunki do nauki. Studia historyczne mają charakter elitarnych a o ich jakości świadczą przyznane akredytacje oraz wyróżnienia zdobywane przez naszych studentów – laureatów ogólnopolskich konkursów i stypendystów MNiSW. Renomę potwierdzają również propozycje współpracy, jakie otrzymujemy od różnych instytucji.


ZAWÓD i PASJA

Studia historyczne w Pułtusku rozwijają przede wszystkim zdolności intelektualne. Dostarczamy wiedzy najwyższej próby, co pozwala na podjęcie pracy w każdym zawodzie. U nas zdobędziesz umiejętności i uprawnienia niezbędne do podjęcia pracy nauczyciela, archiwisty, muzealnika czy archeologa. Studia na naszym Wydziale dadzą Ci możliwość rozwinięcia oraz pogłębienia swoich pasji związanych z odkrywaniem i badaniem przeszłości.


MOŻLIWOŚCI ROZWOJU

Studia to nie tylko nauka i egzaminy! To również szeroko pojęte życie studenckie. Możesz działać w wolontariacie, występować w teatrze studenckim, śpiewać w chórze akademickim czy tańczyć w zespole ludowym. Jeśli wolisz sport możesz wstąpić do którejś z sekcji AZS-u. Ogólnodostępny, bezpłatny dostęp do internetu umożliwi Ci korzystanie ze zgromadzonych w nim zasobach. Jeśli preferujesz wysiłek intelektualny – działaj w kołach naukowych! Będziesz miał możliwość wyjazdu na konferencje i objazdy naukowe (krajowe i zagraniczne), Uczelnia umożliwi Ci publikację swoich badań. Możesz również uczestniczyć w projektach naukowych realizowanych przez naszych pracowników.


HISTORIA NA CODZIEŃ

Pułtusk szczyci się swoją historią i tradycjami edukacyjnymi. Niemal na każdym kroku widać tu ślady przeszłości. Wiedzę zdobywaną na zajęciach praktykować można we współpracujących z nami instytucjach naukowych i kulturalnych (muzea, archiwa, biblioteki) czy uczestnicząc w pracach związanych z nadzorem archeologicznym oraz badaniami ratunkowymi.


SPOKÓJ I BLISKOŚĆ STOLICY

Położenie Pułtuska nad Narwią, na skraju Puszczy Białej, pozwala na ucieczkę od miejskiego zgiełku i wypoczynek na łonie natury. Jednocześnie bliskość Warszawy (ok. godziny jazdy samochodem) zapewnia dostęp do największych bibliotek i archiwów centralnych. Unikając wysokich kosztów utrzymania można zatem korzystać z wszystkich dobrodziejstw stolicy tak pod względem nauki jak i rozrywki.